Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

33 496 69 25

Zasady w biznesie

ZASADY DOTYCZĄCE PREZENTÓW I ROZRYWKI ZOBOWIĄZANIE BIZNESOWE:

Nasze przedsiębiorstwo włącza się w ogólnoświatowy trend promowania zasad w biznesie i walki z łapownictwem propagowany przez Transparency International, dlatego zobowiązujemy się do nie przyjmowania i wręczania łapówek. Ponieważ prezenty i rozrywka mogą czasem przybierać formę łapówki lub zostać jako takie zinterpretowane, ustaliliśmy zasady, które jasno określają co jest dopuszczalne a co nie.

PREZENTY

Pracownicy naszej firmy mogą przyznawać i przyjmować rozsądne prezenty, które znajdują uzasadnienie w prowadzeniu interesów.

Pracownicy naszej firmy mogą przyjmować drobne prezenty o ograniczonej wartości (maksymalnie do 25 USD). Nie wolno pracownikom naszej firmy przyjmować przedmiotów wartościowych ( powyżej 25 USD).

Przedmioty o wartości powyżej 25 USD otrzymane jako prezenty należy zwrócić lub pozbyć sie ich w oparciu o decyzje kierownictwa.

Pomimo, że dopuszczona zastała możliwość przyjmowania prezentów od czasu do czasu, nie wolno nam tego robić często lub regularnie.

Zgodnie z naszymi zasadami biznesowymi prezenty, które wręczają pracownicy naszej firmy musza być o umiarkowanej wartości, zgodne z prawem oraz uzgodnione z kierownictwem. Maksymalną wartość wręczanego prezentu ustalamy w kwocie 25 USD.

ROZRYWKA

Pracownicy naszej firmy mogą przyznawać i przyjmować rozsądne prezenty również w postaci rozrywki.

Pracownicy naszej firmy nie mogą przyznawać lub przyjmować prezentów w postaci wystawnej lub częstej rozrywki, której gospodarzem nie jest firma bądź osoba ją oferująca.